Jest to strona hobbystyczna, więc nie wykorzystuję ciasteczek zapisanych na Twoim komputerze..Ale oczywiście w każdej chwili możesz je wyłączyć w swojej przeglądarce.

        strona główna

                                   www.skarabo.net        

skarabo.net

kontakt 


     Pierwsza wersja strony powstała w 2000 roku, gdy jeszcze prowadziłem sklep audio w Tarnowie. Stronę nazwałem "Audioton" i  traktowała o audio i o rozwijającym się właśnie  kinie domowym. Wtedy to,  pod koniec XX w. stały się dostępne wzmacniacze z analogowym jeszcze, systemem wielokanałowym. Niedługo potem miała premierę  płyta DVD, powstawały cyfrowe systemy wielokanałowe. 
To co dzisiaj jest oczywiste, wtedy było nowością, stąd pomysł, by przybliżyć temat miłośnikom filmu i muzyki..
     Strona obrastała w różne tematy. W międzyczasie modne stały się konstrukcje lampowe, które także mnie zainteresowały, bowiem często  miałem okazję posłuchać świetnie grających wzmacniaczy lampowych. 
Zacząłem więc sam konstruować proste wzmacniacze i opisywać swoje wrażenia na stronie. Chciałem także przybliżyć technikę lampową szerszej rzeszy konstruktorów, stąd jeden z działów opisywał (w zarysie) zagadnienia związane z podstawą techniki lampowej.

Strona Audioton istniała 11 lat  Po rocznej przerwie w działaniu strony, postanowiłem (m. innymi, na prośbę wielu osób) reaktywować ją. Ponieważ nazwę "Audioton" używają firmy komercyjne, obecna działa pod inną domeną - skarabo.net, właśnie.
Zmieniłem nieco formułę, zrezygnowałem z części audio i kina domowego (część artykułów została przeklejona do strony rms.pl), zostawiłem natomiast część lampową. Pewne rzeczy uaktualniłem, niektóre zmieniłem. 

     Obecnie mniej czasu poświęcam na  konstrukcję urządzeń elektronicznych, ale od czasu do czasu wrzucę na stronę jakiś projekt.

     Jeżeli macie chęć napisać artykuł na temat własnych konstrukcji, to chętnie opublikuję na stronie.

     Można do mnie pisać na adres: poczta(małpa)skarabo.net, 
    
lub na "stary" adres: audioton(małpa)poczta.onet.pl

     P.S. Zwykle odpowiadam na maile szybko, ale bywa, że przez kilka dni nie mam dostępu do komputera (praca, inne zajęcia), więc proszę o cierpliwość, ewentualnie o przypomnienie, bowiem z mailami pojawia się także sporo spamu, łatwo więc przegapić ważną wiadomość. Ponadto. jak zauważyłem, serwer zatrzymuje część wiadomości jako spam (szczególnie te z załącznikami).
            

     Stanisław Chrząszcz

powrót do góry >

I strona główna I audio-retro I moje projekty I w wolnym czasie I warto odwiedzić I  

©  od 2000 r | Projekt strony: S.C.  |  Wszelkie prawa zastrzeżone